Hledání nejlepšího sladu

Pavel Palouš hovoří o svých zkušenostech se slady značky Best Malz

Záliba v používání široké škály chmelů přinesla sládkovi Pivovaru Cobolis Pavlu Paloušovi řadu příznivců mezi konzumenty hořkých piv. Stejnou energii však věnuje také objevování nových druhů sladů, které se u nás doposud nepoužívaly.

Čím tě zaujaly slady značky Bestmalz?

Především kvalitou a stabilitou. Stručně řečeno, pytel jako pytel. To znamená, že když jsem používal slady od jiných renomovaných firem, viděl jsem tam sezonní výkyvy. To se mi u Best Malz ještě nestalo, určitě je to i tím, že oni žádný ze svých sladů nepřekupují, všechny pocházejí z jejich vlastní sladovny. Pracuji s těmito slady od konce loňského roku a zatím jsem si nevšiml, že by se jakkoli změnily.

Které slady používáš nejvíc?

Pro ležáky v současné době používám slad z Kounic. Slad pana Klusáčka má top kvalitu, se kterou se můžeme jen chlubit. A svrchně kvašená piva vařím už jen se slady z Bestmalz. Lze s nimi nahradit prakticky všechny ostatní slady.

Které slady od této německé značky nakupuješ nejvíc?

Pale Ale, protože ale vaříme jenom infuzí a vystíráme navíc při vyšších teplotách, tak je pro nás důležité vyšší rozluštění, které Bestmalz Pale Ale má, tak jak to odpovídá požadavkům v zahraničí. Používáme hodně Red X, ten je pro mne optimální, protože dává pivu krásné tělo. Jde o kompaktní slad, a přitom navíc jej můžete použít i výhradně, na sto procent. Pak udělá nádhernou červenou barvu ve dvanáctce, zatímco u desítky musíte přidat melanoidní slad a u silnějších piv částečně plzeňský. Je to pro mne jediný karamelový slad, který se dá použít stoprocentně, je hodně atypický, enzymaticky aktivní.

Více si přečtete v 82. vydání PBA